Telde

18. dubna 2012 · Kategorie: Okolí Las Palmas

Telde je druhé největší město ostrova Gran Canaria. Atraktivní, staré město, které se nachází 13 km jižně od Las Palmas. V předšpanělské době bylo město Telde sídlem krále původních obvytel Guančů. Po dobytí ostrova Španěly se město stalo důležitým obchodním místem, a také největším trhem v obchodu s otroky. Historické jádro města Telde je soustředěno kolem náměstí Plaza de San Juan, náměstí obklopené velkými, starými stromy, které mu propůjčují svůj klid a stín. Okolo náměstí jsou krásné domy, postavené v koloniálním stylu,s nádherně vyřezávaným balkony. V roce 1981 byla historická část Telde vyhlášena kulturní památkou UNESCO. Náměstí dominuje velká bazilika de San Juan Bautista s opravdovými, historickými poklady. Oltář, jehož tématem je ukřižování,kde postava Krista je vyrobena z kukuřičných klasů. Město Telde se také vyznačuje velkým množstvím archeologických nalezišť, např. el Baladero a Tufia a Cuatro Puertas, Tara a Cendro. Zde se nacházejí komplexy jeskyní, ve kterých bydleli domorodí obyvatelé.

Pláže

Mezi útesy se nacházejí krásné písečné a oblázkové pláže. Za návštěvu stojí zátoka Gando, která byla pravděpodobně prvním přírodním přístavem. V rámci deseti kilometrů pobřeží je řada pláží, které mají svoje tajemství a kouzlo. Pláže La Garita a Melenara , jejichž jemný písek se táhne do délky 600 metrů jsou známy svou rybářskou tradicí a díky službám, které nabízejí, získaly modrou vlajku, jež je udělována Nadací životního prostředí. Krásné pláže jsou Ojos de Garza, Salinetas a Tufia. Všechny tyto pláže jsou turisty velmi oblíbené vzhledem k vynikajícím povětrnostním podmínkám a rozsahou služeb. Jejich výhodou je pozvolné svažování do moře, vhodné pro turisty s malými dětmi a pro plavce, kteří si svým plaveckým uměnín nejsou moc jistí.

Ubytování v Telde

Telde je vyhledávanou destinací milovníků přírody a golfu. Ve městě nenajdete velké hotelové komplexy, ale pouze hotely s vesnickou atmosférou „casas rurales“.

Hotel Rural Cortijo San Ignacio Golf

Hotel umístěný v krásné přírodní scenerii, v romantické palmové zahradě, nabízí jedinečné sportovní a rekreační zařízení, mezi něž patří venkovní bazén a golfové hřiště. Díky pohostinnosti a kvalitě služeb je pobyt v hotelu pro turisty opravdovým potěšením. Pro pohodlí hostů mají všechny pokoje samostatný sprchový kout a vanu, satelitní a kabelovou TV, sejf na pokoji k uschování cenností.

Nakupování a gastronomie

Ve městě je několi nákupních center. Nákupní centrum Las Terrazas je největším nákupním centrem celých Kanárských ostrovů. Milovníci řemeslného umění a rukodělných výrobků si také přijdou na své. Předměty typické pro Telde jsou výrobky košíkářů, umění z keramických a tkalcovských dílen. V nejstarší části města Telde mohou návštěvníci tyto řemeslné dílny přímo navštívit a každou sobotu se koná v Telde pouliční trh, kde lze řemeslné výrobky zakoupit.
Každý turista chce ochutnat místní kuchyni, místní speciality. Nejinak je tomu na ostrově Telde, jehož kuchyně je bohatá na plody moře a na tradiční jídla místních guanches. Grilované ryby, chobotnice a mušle, sancocho – typické jídlo z vařených a solený ryb. V restauracích mohou návštěvníci vyzkoušet bohatou a pestrou kuchyni, která je založená na marinovaném vepřovém mase, pečeném jehněčím a kůzlečím mase, na králíkovi v tradiční omáčce salmorejo. Sladké moučníky vyrobené z drcených mandlí s medem budou sladkou tečkou.