Puerto de Mogán

25. června 2012 · Kategorie: Města Gran Canaria

Okouzlující rekreační resort je jedním z nejatraktivnějších a nejmalebnějších letovisek ostrova Gran Canaria. Typické rybářské městečko s přístavní atmosférou, postavené v místním stylu. Nabílené domy, atmosféra města ležícího podél útesů, ze kterých je nádherný výhled na přístav se stovkani stožárů jachet. Městečko Puerto de Mogán je nazýváno „Benátky Kanárských ostrovů“. Síť kanálů prochází pod oblouky v budovách mezi přístavem a pláží. Letovisko Puerto de Mogán v sobě spojuje moderní komfort s kouzlem tradiční rybářské vesnice. Kuriózní domy tvoří bludiště uliček plných květin a stromů. Puerto de Mogán má svůj vlastní, jedinečný styl, který není k vidění nikde jinde na Kanárských ostrovech.

Puerto de Mogán je nejmalebnější letovisko na ostrově Gran Canaria a má, jak tvrdí nekteří odborníci, nejlepší klima na světě. Celoroční teplé počasí a svěží mořský vánek dělá z Puerto de Mogán ideální místo k trávení dovolené nejen za letních dnů, ale také v zimě. Jen málo míst na Zemi má tolik slunečných dní jak „Malé Benátky“. Nejen krásné počasí, ale také pláž se zlatavým, jemnýmm pískem a ubytovacími kapacitami v kvalitních hotelích, apartmánech nebo v přístavu v bytech se zahradou či s přístupem na střešní terasu dělá z Puerto de Mogán ideální místo pro ty, kteří chtějí nevečer sedět v tichu, po skončení opalování a koupání a pozorovat západ slunce.
Turistům, kteří touží po vzrušení jsou v letovisku Puerto de Mogán nabízeny aktivity v podobě vodních sportů, potápění, rybářských výletů či výlet žlutou ponorkou. Místní potápěčské centrum organizuje kurzy potápění a škola plachtění akreditované kurzy RYA. Méně aktivní návštěvníci mohou absolvovat výlety za delfíny nebo již zmíněnou cestu žlutou ponorkou za fascinujícím podmořským světem.

Přístav je obklopen restauracemi a stylovými kavárnami, které lákají návštěvníky nabídkou jídel z čerstvě ulovených ryb a mořských plodů. Můžete si dopřát večeři z úlovků, které přivezli rybáři, jež jste mohli pozorovat z pláže, jak přistávají po celodenní práci. Po chutné večeři mohou turisté zamířit do některého z místních barů a při živé hudbě si vychutnat drink. Puerto de Mogán je jednoznačně okouzlující letovisko. Přístav Puerto de Mogán má také svůj supermarket, zajímavé prodejní centrum, kde zakoupíte vše. Milovníci tradičního nakupování mohou, každý pátek, navštívit trh s nabídkou výrobků místních řemeslníků, ale také afrických soch, oblečení, šperků, či pestrého výběru ovoce a zeleniny. Puerto de Morgán je skrytý klenot ostrova Gran Canaria. Letovisko, jehož cílem je nabídka kvality před kvantitou. Letovisko pro turisty, jež dávají přednost poklidné dovolené a relaxaci.