Přírodní park Tamadaba

25. června 2012 · Kategorie: Přírodní parky

Park Tamadaba na ostrově Gran Canaria je přírodní dědictví výjímečné hodnoty. Park Tamadaba je zdaleka nejkrásnější přírodní pask na ostrově. Najdeme zde krásné, zalesněné svahy, kaňony a útesy, které sestupují, téměř kolmo, hluboko do moře. Park se rozkládá na ploše více než 7500 hektarů, kde masivní erozní činnost vytvořila neobvyklé skalní útvary. Krásná a různorodá krajina s mlázím borovic vytváří biologickou a geologickou jedinečnost, která ohromí každého návštěvníka. Jedinečnost ekosystému a geologická charakteristika parku patří k nejatraktivnějším místům, vhodným k prozkoumání.

Na světě existuje několik oblastí výjimečné přírododní krásy a přírodní park Tamadaba je jednou z nich. Rozmanitost biotopů a ekosystémů, rozsáhlé borové lesy či neobvyklé skalní útvary jsou pro park Tamadaba poskytují ideální podmínky pro bohatou faunu a floru. Park je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, jako je modrá pěnkava nebo strakapoud, kterým borové lesy poskytují vynikající podmínky pro hnízdění. V celém přírodním parku roste více jak 214 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické, vyskytují se pouze v parku Tamadaba. Nespornou královnou parku Tamabada jsou borové lesy, perfektně zachovalé a fascinující. Až v nadmořské výšce téměř 1500 metrů, se proti azurové obloze tyčí majestátní borovice, jež vytvářejí překrásnou scenerii. Borovicové dřevo vydává nádhernou vůni a stinná místa jsou lákadlem pro odpočinek a piknik.

Park Tamadaba na ostrově Gran Canaria patří k nejatraktivnějším místům, hodným k prozkoumání. Tamadaba nabízí několik rekreačních možností, kde mohou být návštěvníci v přímém kontaktu s přírodou. Kromě rozsáhlých sítí stezek lze využít nabídku kempů a tábořišť, s místy pro grilování, stoly, pitnou vodou a WC. Pro turisty je nejvhodnější využít tato stanoviště v pracovní dny, o víkendech jsou většinou obsazena místními obyvateli, kteří zde, v lůně přírody tráví víkendy. Ostrov Gran Canaria nejsou jen krásné pláže, ale idylické místo pro turisty, kteří si chtějí o samotě vychutnat jedinečnou přírodu.