Přírodní park Pilancones

26. června 2012 · Kategorie: Přírodní parky

Neuvěřitelně rozmanitá krajina ostrova Gran Canaria je důvodem, proč je ostrov nazýván minikontinentem. Kopce, skály, rokle, či několik kroků od pláže, hluboké, borové lesy. Téměř polovina ostrova leží v biosférické rezervaci, kde se v blízkosti rušných turistických center nacházejí jedinečné přírodní parky. Chráněné kajinné oblasti s jedinečnou faunou a flórou. Mezi nejoblíbenější turistické oblasti patří Parque Natural de Pilancones, který se nachází v blízkosti obce Bartolomé de Tirajana, v jihovýchodní části ostrova Gran Canaria. Přírodní park Pilancones je nádherná krajina, kde pláně střídají s hluboké rokle a kde jsou četná archeologická naleziště. Krásný park s geologickými zvláštnostmi a vynikající krajinou, hluboké rokle, jakoby vytesané ve skalách, tvoří scenérie, které berou dech.

Přírodní park Pilancones, 5794 ha rezervace hostí veliké botanické a zoologické dědictví. Četné rokle a nádherné lesy jsou útočištěm mnoha kolnií ptactva, zejména pěnkavy modré, jež je symbolikou ostrova. Díky tomu byl park vyhlášen, v rámci Evropské unie, Ptačí rezervací. Přírodní park Pilancones je hostitelem nejen fascinujících zvířat, ale také vzácných rostlin a sukulentů, z nichž některé jsou předmětem vědeckého zkoumání. Nespornou královnou rostlin v parku je borovice. Parku dominovala 400 – 600 let stará, 50 metrů vysoká borovice, kterou však v červenci 2007 poškodil požár. Ač je Park Pilancones v blízkosti hlavních turistických center, připomíná svou rozlehlostí a majestáností oblasti Divokého západu.

Přístup do parku je z vesnice Bartolomé de Tirajana, přímo z hlavní turistické destinace Maspalomas a je skvělým místem pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od typických dovolenkových aktivit na pláži. Turistům je k dispozici rozsáhlá síť cest a stezek, pro pěší nebo cykloturistiku. Pokud milujete pozorování přírody, pozorování ptáků, stačí vzít fotoaparát a zachycovat krásy parku, objevovat nádhery přírody.