Playa del Cura

15. června 2012 · Kategorie: Pláže

Playa del Cura je ideální destinací na dovolenou pro rodiny s dětmi, či pro lidi, kteří preferují klidné, pohodové a domácké prostředí. Pro ty, kteří chtějí uniknou davům turistů a užívat si poklidnou dovolenou. Playa del Cura je relaxační resort, který nabízí pobyt v klidné zátoce s charakteristickým tmavým pískem a oblázky. Letovisko Playa del Cura bylo vybudováno uměle. Díky tomu zajišťuje návštěvníkům maximální komfort v podobě kvalitních hotelů, apartmánů a restauračních zařízení s možností rozmanitého sportovního vyžití či jen poklidných plážových aktivit. Kolem celého, kopcovitého terénu jsou vystavěny hotelové komplexy, ze kterých je překrásný výhled na oceán a záliv.

Palaya de Cura, aktivity

Skalnaté pobřeží v okolí střediska Playa del Cura vybízí k pěším procházkám v nádherném panoramatu, vybízí k aktivní relaxaci. Díky spolehlivému, slunečnému klimatu, který je na jihovýchodním pobřeží Gran Canaria nejteplejší z celých Kanárských ostrovů, si turisté mohou celoročně vychutnávat procházky podél pobřeží nebo výlety na vrcholy útesů.
Noční život je na Playa del Cura poměrně tichý. Větší hotely nabízejí večerní zábavu v uzavřených společnostech, sestávajících z návštěvníků hotelu. Romanticky založení turisté mohou využít večerní posezení na terasách nebo restauracích pod hvězdami. Pro milovníky rušného nočního života jsou k dispozici taxíky a autobsy, které je odvezou do nedalekého střediska Puerto Rico, s nespočetnými nočními podniky a bary, které jsou otevřené až do časných ranních hodin.

Playa del Cura, nakupování a strava

Na plážové promenádě je umístěno malé, ale komplexní obchodní centrun, kde si mohou návštěvníci zakoupit nejen potraviny, ale také suvenýry a upomínkové předměty. Za věší nabídkou lze zajet do nedalekého Puerta Rica, kde je možné zakoupit prakticky cokoli v obrovských nákupních centrech. V případě, hladu nemusíte opouštět pláž. V barech a restauracích a bistrech na Playa del Cura si můžete dopřát Španělskou kuchyni, či menu z čerstvě ulovených ryb. Na Playa del Cura najdete vše, co ke spokojené dovolené potřebujete.