Playa de Amadores

30. května 2012 · Kategorie: Pláže

Poměrně nové letovisko Playa de Amadores s nádhernými písčitými plážemi, které se mírně svažují do klidných a křišťálových vod Atlantského oceánu. Pláž je umístěna na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria mezi letoviskem Puerto Rico a malebnou vesničkou Puerto Morgan. Ohromující umělá pláž Playa de Amadores, byla vytvořena v ústí rokle stejného jména, láká návštěvníky nádhenými, bílými, písečnými pážemi. Krásný písek byl na pláž přivezen až z Karibiku, konkréktně z Barbadosu. 800 metrů dlouhá a 29 metrů široká pláž s klidnými vodami, chráněná před divolými vlnami Atlantiku masivními vlnolamy, tvoří ideální místo pro romantickou dovolenou.

Pláž Playa de Amadores získala v roce 2004 prestižní ocenění „Modrá vlajka“, čímž se přiřadila mezi nejlepší pláže světa. Díky pozvolnému klesání do tyrkysových vod, klidnému moři a spoustou aktivit vytváří ideální podmínky pro romantickou nebo rodinnou dovolenou. Pláž Playa de Amadores, pláž zamilovaných, nabízí dech beroucí západy slunce, jež mizí za horou Mont Teide na sousedním ostrově Tenerife. Na pláži je poklidná a bezpečná atmosféra, vhodná k dětským hrám. Většina hotelů je umístěna na svazích, z nichž je možňuje fantastický výhled na pláž a Atlatský oceán. Pláž Playa de Amadores lemuje celá řada barů a restaurací, jež nabízejí různé druhy občerstvení, od ledových nápojů po speciality místní i mezinárodní kuchyně. Amadores Beach Club je venkovní bar s restaurací, s provozní dobou do půlnoci, odkud mohou návštěvníci z lehátka sledovat již zmíněný západ slunce. Zajímavostí je nedávno otevřená plzeňská restaurace, která Českým návštěvníkům připomene domov, nabídkou skvěle chlazeného plzeňského piva.

Pláž byla vybudována s myšlenkou na turisty, s myšlenkou na jejich komfort a pohodlí, aby vše, co potřebují ke strávení poklidné a pohodové dovolené měli blízko. Pro vyznavače aktivní dovolené je na Playa de Amadores pestrá nabídka volnočasových aktivit od pronajmutí šlapadla po potápění se do průzračných vod Atlantiku, pozorováním fascinujícího podmořského života. Větry na ostrově poskytují ideální podmínky pro surfing windsurfing. Playa de Amadores, relaxační letovisko s poklidnou a přátelskou atmosférou je nejlepší volbou pro strávení odpočinkové dovolené.