Gran Canaria – aktivity

09. dubna 2012 · Kategorie: O ostrovu

Ostrov Gran Canaria je nejrozmanitější z celého souostroví. Často se mu říká miniaturní kontinent. Nejen z důvodu rozmanitosti krajiny, ale také z hlediska klimatu. Pokud popustíte uzdu své fantazii, získáte dojem, že jste navštívili tři kontinenty. Písečné duny na Gran Canaria připomínají Afriku, hory a sladkovodní nádrže Evropu a hluboké kaňony Ameriku. Gran Canaria je nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov turisty z celého světa. Ostrov byl vyhlášen organizací UNESCO přírodní rezervací. Gran Canaria je biosférická rezervace. Ostrov s unikátní přírodou, místo mnoha tajemných zákoutí. Gran Canaria je třetí největší ostrov Kanárského souostroví, ale nesporným lídrem co se týče kvality pláží, nočního života a přírodních krás s mnoha turistickými zajímavostmi.

Gran Canaria je slunný ráj, země věčného jara. Patří mezi nejnavštěvovanější destinaci Kanárských ostrovů. Cestovní ruch tvoří základ ekonomiky ostrova a obyvatelé Gran Canaria dělají vše pro spokojenost turistů. Díky stabilnímu podnebí je ostrov Gran Canaria zajímavý nejen pro celoroční opalování a relaxaci, ale také z hlediska aktivní dovolené. Vody ostrova jsou považovány za jedno z nejlepších míst, vhodných k potápění, jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé potápěče. Pro začátečníky jsou zde organizovány kurzy potápění. Pasátové větry vytvářejí ideální podmínky pro surfing a windsurfing. Milovníci vodního lyžování si také přijdou na své. Celý ostrov Gran Canaria je protkán značenými cyklostezkami, díky kterým lze objevit krásu a jedinečnost tohoto ostrova.
Gran Canaria paří mezi vyhlášené útočiště golfistů. Tradice golfu zde vznikla v devatenáctém století, kdy bylo na Gran Canaria otevřeno první golfové hřiště. Ostrov nabízí 8 hřišť různé obtížnosti, jež jsou umístěna relativně blízko sebe, na dosah ruky. Turisté, kteří by chtěli vniknout do tajů tohoto krásného sportu si mohou najmout osobního trenéra. Ostrov Gran Canaria je jedna velká, přírodní tělocvična s krásným, stabilním počasím, nádhernou přírodou a rozmanitým terénem. Turistika v borových lesích, golf v kráteru sopky, horolezectví, paragliding a jízda na horském kole v členitém terénu, vodní sporty a rybolov v azurovém moři. Oblíbené útočiště milovníků surfování, windsurfingu, potápění, kitesurfingu a plachtění.

Stravování

Ostrov Gran Canaria je známý po celém světě, avšak má ještě turisty dosud neobjevené poklady místní kuchyně, která je po staletí založená na skvělých produktech okolního moře, na ovoci a zelenině. Papas Arrugadas, malé brambory vařené ve slupce v mořské, slané vodě, podávané s pikantními omáčkami. Oblíbené je i maso kozí, králičí a telecí. Národní jídlo obyvatel Gran Canaria, králík v Salmorejo je dušený králík zalitý vínem, podávaný s bramborami. Ve městech a vesnicích ostrova můžete na místních trzích ochutnat sýry vyráběné z kozího, kravského nebo ovčího mléka, studená masa, pečivo a jiné speciality. Všechny tyto místní speciality umocní dobré víno značky Gran Canaria či ovocné víno Del Monde, opojný doplněk k masovým jídlům.