Dovolená v Las Palmas

16. dubna 2012 · Kategorie: Las Palmas

Las Palmas patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Místo s ideálním klimatem, se stálým celoročním počasím, s nejkrásnějšími plážemi v Evropě. Celoroční slunce, stabilní teploty beze srážek a nádherná příroda, tvoří ideální podmínky pro trávení dovolené. Las Palmas de Gran Canaria je město s mnoha kilometry slunných pláží.
Největší a nejznámější je pláž Las Canteras. Tři kilometry písečné pláže s promenádami, s nabídkou služeb všech typů. Hotely, restaurace, bary, diskotéky kavárny a terasy. Při západu slunce je pláž plná sportovně založených turistů nebo lidí, kteří si chtějí užít romantickou procházku při zapadajícím slunci.
Alcaravaneras Beach se nachází v blízkosti centra města, hned vedle přístavu. Má přibližně 1000 metrů písčité pláže, která je ohraničená jachtařskými kluby. Leží v blízkosti přístavu Puerto de la Luz. Pláž je ideálním místem pro vodní sporty, především pro plachtění.
Pláž Playa de la Laja, se nachází na výjezdu z Las Palmas, na jeho jižní straně. Je to pláž z tmavého písku, s příjemnými přímořskými promenádami. Skvělé místo pro surfování a mořské rybaření.
Confital Beach má rozlohu cca dva kilometry. Pláž je známá a vysoce ceněná amatérskými i profesionálními surfaři díky vlnám, které k pláži přináší oceán. Každoročně se zde koná mistrovství světa v surfování.

Kuchyně

Kuchyně Las Palmas je kombinací španělské kuchyně, regionální kuchyně a rychlého občerstvení. Restaurace v Las Palmas odpovídají velkoměstu. Chcete-li ochutnat tradiční jídla, navštivte starobylé části města Veguetu a Trianu. V Calle Valencia si můžete pochutnat na asijské kuchyni a na jihozápad od Plazy Espaňa si přijdou na své milovníci japonské a čínské kuchyně. Pro studenty a lidi, kteří nechtějí rozhazovat nabízí Natural Burger v Santa Catalina tradiční hamburgery.

Zábava a sport

Ve městě Las Palmas není nouze o zábavné podniky, noční bary, kluby a diskotéky. Každé nedělní odpoledne si můžete v Pueblu Canario poslechnout kanárskou lidovou hudbu. V případě, že si chcete vyzkoušet hazard, můžete pokoušet Štěstěnu v místním kasinu. Sportovně založení turisté a lidé upřednostňující aktivní dovolenou si v Las Palmas také přijdou na své. Ve městě a jeho okolí jsou krásná golfová hřiště, upravené cyklostezky, tenisová hřiště. Okolní krajina vybízí k procházkám v krásné přírodě.